Instytut Cervantesa – działalność

Hiszpański Ośrodek Kultury, jakim jest Instytut Cervantesa powstał w 1991 roku a jego siedziba mieści się aż w 78 miejscach na czterech kontynentach (w Polsce siedziby znajdują się w Warszawie i Krakowie).

Głównym założeniem tej instytucji jest popularyzowanie na jak najszerszą skalę (wśród ludzi z całego świata) zarówno samego języka hiszpańskiego, jak i kultury hiszpańskiej oraz krajów hiszpańskojęzycznych. Hiszpański z roku na rok jest coraz bardziej popularny, nie bez powodu zatem interesuje się nim i pragnie się go uczyć coraz większe grono osób. To między innymi dzięki znanemu na cały świat Instytutowi Cervantesa można szybko i pod okiem prawdziwych profesjonalistów – posiadających duże doświadczenie odpowiednie kwalifikacje – lektorów, przyswoić język i zdobyć szeroką wiedzę odnośnie kultury hiszpańskiej. Ta instytucja państwowa zapewnia wiele kursów językowych jak i wydarzeń kulturalnych.

W ofercie znajdują się propozycje skierowane do dzieci (także tych najmłodszych od drugiego do czwartego roku życia), które w przyjaznej atmosferze – bawiąc się, śpiewając, grając w rozmaite gry, ucząc się kolejnych rymowanek, rysując, malując, tańczą i wykonując wiele innych przyjemnych czynności – będą szybko i skutecznie nabywać sprawności językowe z zakresu hiszpańskiego. Na tym jednak nie koniec, z oferty może skorzystać osoba w każdym wieku, o różnym stopniu zaawansowania i posiadająca mniej lub więcej czasu. Instytucja proponuje bowiem kursy zarówno weekendowe jak i odbywające się raz lub kilka razy w tygodniu.

Ciekawe propozycje znajdzie dla siebie zakochana w języku hiszpańskim młodzież a także przyszli maturzyści. Instytucja posiada w ofercie również kursy specjalistyczne, przygotowujące do egzaminów umożliwiających zdobycie certyfikatów, obejmujące język hiszpański prawniczy albo też biznesowy. Każdy klient ma możliwość wyboru kursu intensywnego bądź też semestralnego w zależności od indywidualnych potrzeb. O wysokiej jakości Instytutu Cervantesa świadczy między innymi Nagroda Księcia Asturii uzyskana w roku 2005 w kategorii Przekazu i Nauk Humanistycznych.

link do strony: http://cracovia.cervantes.es/pl/default.shtm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *