Nauka hiszpańskiego online

Język hiszpański staje się w Polsce coraz to popularniejszy. Posiada liczne grono miłośników oraz osób będących gotowymi na rozpoczęcie swojej przygody z tym językiem. Przed rozpoczęciem nauki często nie jesteśmy pewni jak zabrać się za ten długotrwały proces, który bywa nie lada wyzwaniem i często może prowadzić do wątpienia w swoje możliwości, demotywacji czy nawet chęci poddania się. No właśnie, czy język hiszpański faktycznie jest trudny? To częste pytanie, które pojawia się w naszych głowach, jednak istnieje wiele teorii na ten temat. Spore grono osób twierdzi, że hiszpański należy do języków dość prostych i łatwo przyswajalnych w nauce. 
Dla Polaków bowiem, jest on dość intuicyjny. Wiele informacji da się przekazać w prosty sposób, a hiszpański alfabet i ogólna wymowa nie wymagają wielu godzin słownego treningu. 
Podstawy hiszpańskiego, bez których ani rusz w dalszych etapach nauki, okazują się stosunkowo łatwe do opanowania – jednak co gdy to nie wystarcza i mamy chęci na więcej? W jaki sposób rozpocząć przygodę z językiem obcym, aby opanować go w jak najlepszym i najbardziej satysfakcjonującym stopniu? 
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się nauka hiszpańskiego online. W obecnych czasach, w których rozwój technologii pędzi do przodu w prędkością światła, a życie często przenosi się do internetu, wiele osób decyduje się na tę formę nauki. Czy niesie to za sobą jakieś plusy? Co możemy zyskać, decydując się na kurs hiszpańskiego on-line? 

nauka hiszpanskiego online 935x510

Lekcje w formie e-learningu

Kursy w postaci e-learningu to najczęściej wykupienie dostępu do strony, na której znaleźć można wszelkiego rodzaju materiały mające na celu dostarczenie potrzebnych do nauki informacji, pomóc w zrozumieniu zagadnień i ułatwieniu w opanowaniu ich. Na tego typu platformie znaleźć możemy:

 • lekcje hiszpańskiego w formie tekstów do czytania
 • ćwiczenia uzupełniające
 • prezentacje objaśniające wszelkie zasady i reguły
 • nagrania wideo, które pomogą nam doskonalić rozumienie ze słuchu
 • fiszki usprawniające zapamiętywanie słówek i słownictwa

„Uczeń samodzielnie przerabia materiał i wykonuje zadania oraz testy sprawdzające. Z reguły wyniki i postępy w nauce są podawane automatycznie. W większości przypadków nie ma kontaktu z nauczycielem, czasem jest możliwość cyklicznych konsultacji.”

Webinary, czyli kontakt z żywym językiem

To ciekawa opcja dla osób pragnących „spotkać się” z nauczycielem w sieci internetowej. Webinar prowadzony jest za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację – pomiędzy osobą wykładającą kurs hiszpańskiego a uczniami. Spotkanie online odbywa się za pomocą użycia emisji głosu oraz wideo.
Jakie plusy niesie za sobą nauka języka hiszpańskiego online poprzez tę właśnie formę? 

 • uczeń może w każdym momencie zadać nurtujące go pytanie i uzyskać natychmiastową odpowiedź
 • poznanie „żywego” języka hiszpańskiego
 • wymiana spostrzeżeń i opinii 
 • możliwość bieżącego udostępniania plików oraz dzielenie pulpitu między uczestnikami webinaru

„Na webinarach zawsze przedstawiane są konkretne informacje, bo czas jest ograniczony. […] Jest to też świetna opcja dla nieśmiałych, gdyż podczas kursu widzimy tylko prowadzącego. Uczestnicy mają wyłączony mikrofon i kamery, a pytania mogą zadawać na czacie”.

Jakie korzyści płyną z uczenia się poprzez internet?

Nauka języka hiszpańskiego online to przede wszystkim możliwość samodzielnego ustalania grafiku i godzin nauki według swoich własnych potrzeb. Lekcja odbywająca się w domu gwarantuje komfort, który zdecydowanie sprzyja przyswajaniu nowej wiedzy i ulepszaniu poziomu językowego.

„Jeśli ktoś chce, może mieć lekcje w czasie urlopu, delegacji albo wizyty u rodziny. Technicznie można odbyć lekcję niemal z każdego miejsca, gdzie jest internet”. 

Język hiszpański online to przede wszystkim:

 • swoboda w doborze miejsca i czasu lekcji
 • dostęp do tańszej formy edukacji

Hiszpański online – aplikacje językowe na smartfona

Połączenie dobrej zabawy z czymś pożytecznym i przydatnym w przyszłości? To możliwe! Na rynku pojawia się bowiem coraz to więcej aplikacji na telefon, które służą do nauki języków obcych. Mogą stanowić one przyjemną odskocznię od typowego schematu nauki; aplikacje bardzo często łączą sporą dawkę wiedzy z zabawnymi grami czy scenkami sytuacyjnymi. 
Jednymi z najpopularniejszych aplikacji do ćwiczenia hiszpańskiego online są:

 • Duolingo
 • Memrise
 • Drops
 • Lingodeer
 • Quizlet
 • Busuu

„To prawdziwy kombajn językowy oferujące możliwość nauki większości popularnych kodów porozumiewania się, a wszystko to jest wspierane przez nowatorskie metody tłumaczeń”.

Nauka języka hiszpańskiego on-line, choć wymaga samodyscypliny, może przynosić ogromne rezultaty i postępy. I mimo, że często trzeba poświęcić jej długie miesiące, to ciężka praca zawsze popłaca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *